zapraszamy do odwiedzenia ciekawych miejsc i atrakcji w regionie

Położenie hotelu

Hotel Litwiński *** znajduje się w niewielkiej, lecz malowniczej miejscowości – Tęgoborze – w powiecie nowosądeckim (województwo małopolskie), leżącej na południowo – zachodnim brzegu Jeziora Rożnowskiego. Położony jest przy drodze krajowej nr 75 (Brzesko – Krynica Zdrój) w przepięknej kotlinie otoczonej trzema urokliwymi wzniesieniami Beskidu Wyspowego tj. Góra Chełm (790 m), Białowodzka Góra z ruinami „Zamczyska” (607 m) i Jodłowiec Wielki (482 m). Takie usytuowanie sprawia, że z okien hotelu rozciąga się magiczny widok na szczyty gór i błękitną taflę jeziora. Tęgoborze posiada bogatą historię – szczególnie z czasów II wojny światowej. Słynie także z licznych sadów owocowych. Znajduje się tutaj zabytkowy kościół św. Justa z II poł. XVII w. Przez Tęgoborze przebiega szlak architektury drewnianej.

Atrakcje turystyczne w okolicy

Główną atrakcję okolicy stanowi jezioro, które pełni funkcję rekreacyjno – wypoczynkową. Miłośnicy sportów wodnych odnajdą tutaj swój azyl, a wszyscy spragnieni odpoczynku i kąpieli wodnych odkryją doskonałe miejsce relaksu. Niewątpliwym atutem regionu jest również bliskość gór. W Beskidzie Wyspowym wytyczono wiele pieszych szlaków, na których można podziwiać piękno przyrody. Przygotowane są również miejsca widokowe, z których rozciąga się szeroka panorama na okolicę. Na aktywnych czekają ścieżki rowerowe i żaglówki.

Rekreacja
Rożnów
Rytro
Pieniny

Rożnów

Położony nad Jeziorem Rożnowskim na terenie Pogórza Rożnowskiego. Jest to miejscowość atrakcyjna turystycznie, z wieloma zabytkami architektury. Jednym z ciekawszych zabytków jest drewniany kościół Św. Wojciecha ufundowany w 1661 r. przez Jana Wielopolskiego.

Znajduje się tutaj kąpielisko oraz przystań jachtowa. Skałki rożnowskie umożliwiają uprawianie wspinaczki.

Rytro

Rytro to miejscowość górska położona w województwie małopolskim, w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy Starym Sączem a Piwniczną Zdrój, w malowniczej dolinie Popradu. Swoje powstanie i nazwę wieś zawdzięcza zamkowi w Rytrze usytuowanemu na Górze Zamkowej, nad Popradem.

W Rytrze znajduje się park linowy Ablandia zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Park obejmuje instalację 34 przeszkód na drzewach o łącznej długości ponad 800m oraz 14 przeszkód dla maluchów o długości ponad 150m.

Atrakcje okolicy – Pieniny

Pieniny to niewielkie pasmo górskie o z wyjątkowym bogactwem kulturowym oraz przyrodniczym. Pieniny, zwłaszcza ich środkowa część, są jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Pod względem liczby turystów zajmują w Polsce drugie po Tatrach miejsce.

Atrakcją turystyczną na skalę europejską jest spływ tratwami Przełomem Dunajca. Równolegle (po słowackiej stronie rzeki) biegnie też szlak pieszo-rowerowy zwany Drogą Pienińską. W Pieninach na szczególną uwagę zasługują też Trzy Korony, Sokolica oraz Zamkowa Góra. Dodatkowo na ich atrakcyjność wpływa występowanie kwaśnych, nasyconych dwutlenkiem węgla wód mineralnych zwanych Szczawami.